niedziela, 1 września 2013

Cuda natury zawarte w jednym magicznym naszyjniku.

Kolejny projekt to naszyjnik wykonany z przeróżnych naturalnych minerałów. Aby spełnić oczekiwania klientki zamówiłam wszystko co chciała. Długość naszyjnika to aż 90 cm. Naszyjnik zawiera same słoneczne kamienie, które w dziennym świetle fantastycznie odbijają światło. W centralnej części umieściłam labladoryt, obok kwarc rutylowy i kamień słoneczny, który miał być w części centralnej przy splocie słonecznym. Dalej piękny niebieski kamień to apatyt. Tuż za nim znów kwarc rutylowy i wspaniały kamień księżycowy. W całości naszyjnika pojawia się też cytryn, kwarc lemon, kryształ górski i kryształ ołowiany. Zapięcie- srebrne.

Chciałabym opowiedzieć Wam trochę więcej na temat tych kamieni, bo warto wiedzieć co nosimy.
Kamień księżycowy- uważany jest według niektórych wierzeń za światło księżyca zaklęte w skale. Jest to kamień prawie bezbarwny, charakteryzuje się niebieskawym połyskiem przesuwającym się po jego powierzchni podczas obracania. Oprócz swej urody, kamień księżycowy posiada rzekomo dużą moc ochronną i uzdrowicielską.
Kamień słoneczny- to odmiana skalenia dająca jasne, metaliczne odblaski. Historycy uważają, że mógł być używany do nawigacji. Indianom północnoamerykańskim służył do odprawiania obrzędów uzdrowicielskich. Daje siłę i energię do życia, zapewnia bogactwo i długowieczność:)
Apatyt- nazwa pochodzi od greckiego słowa "oszukiwać", ponieważ różnorodność barw tego minerału potrafi łatwo wprowadzić w błąd i może spowodować pomylenie go z innymi minerałami.
Labradoryt- według mitu ludu Innuitów zorza polarna była niegdyś uwięziona w skałach u wybrzeży dzisiejszej Kanady, dopóki dzielny wojownik nie uwolnił jej uderzeniem dzidy. Nieco zorzy pozostało jednak w skale i to ona odpowiedzialna jest za zjawisko iryzacji labradorytu, odmiany skalenia.
Rutyl- chociaż minerał ten ma tak wysoki współczynnik załamania światła, że jego błysk przewyższa blask diamentu, jest on jednak złamany przez brązowawy, prawie czarny kolor kamienia. Uważa się powszechnie, że kamień zapewnia spokój i zdolność przebaczania oraz pomaga wzmocnić system immunologiczny.
Kwarc rutylowy to kwarc, w którym znajduje się wiele złotych igieł rutylu, wyglądających jak złote włosy. Znany jest również pod nazwą włosy Wenus lub strzały amora.
Cytryn- jego nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza cytrynę. W naturze zawdzięcza swoją barwę niewielkim zanieczyszczeniom związkami żelaza.
Kryształ górski- przez tysiące lat kryształ górski kojarzony był z przepowiadaniem przyszłości i uzdrawianiem. Jednym z jego zastosowań były kryształowe kule. Starożytni Rzymianie wierzyli, że kryształ górski jest zamarzniętym na zawsze lodem. Trzymali w swych atriach kryształowe kule służące im do chłodzenia rąk w upalne dni.
Na prośbę wymagającej klientki powyższy naszyjnik został trochę przearanżowany. W centralnej części pojawiło się więcej kamienia słonecznego. Zamówiłam też więcej kamienia księżycowego, który pięknie w większym skupisku odbija niebieskie światło. Pojawiają się też nowe maleńkie labladoryty  i sreberka.

Do naszyjnika dopasowałam też kolczyki:
Pierwsze złożone zostały z apatytu, kryształu ołowianego i kwarcu rutylowego. Plus srebro i metalowe ogniwka.
Długość: 7 cm.


Drugie kolczyki zestawienie kwarcu rutylowego, kryształu ołowianego i srebra.
Długość: 4 cm.


I na koniec jeszcze jedne kolczyki. Tu główną rolę gra kamień księżycowy połączony z labradorytem. Dodatki srebrne i metalowe. Długość: 6 cm.
Pin It Now!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz